CBS Haritaları ve Katmanlar

ODAGISWeb arayüzünde sol panelde bulunan Harita tabı vasıtasıyla CBS Haritaları, Kurumsal Altlık Haritaları ve Özel Haritaları yönetmek oldukça pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

 CBS HARİTALARI:

"CBS Haritaları" kullanıcıların farklı ihtiyaçları için oluşturulan değişik sembolojide farklı tabakaları içerisinde barındıran haritalardır.  CBS Haritaları ile kurumlarda farklı her bir departman/birimin ihtiyaçlarına özel hazırlanan haritalar ile çalışma imkanı sağlanmış olur.

Masaüstü CBS yazılımında oluşturulan CBS haritalarının sembolojileri ile birlikte GeoServer'a aktarılarak canlı olarak yayınlanabilir.

 Lütfen uygulayın

1- Çalışmak istediğiniz harita veya haritaları panelden işaretleyin, harita ekranında işaretlenen haritaları görüntüleyin.

 

2- Seçme kutusundan işaretlediğiniz haritaları ve katmanlarını aşağı kısımda ağaç listesinde görüntüleyin.  Birkaç katmanı listeden kapatın, haritada da kapatıldığını gözlemleyin. 

Bir katmanın sıralamasını en üste almak ve diğer katmanların üzerinde görüntülemek için katmanı önce kapatın, sonra açın.