Hakkımızda


ODAKENT A.Ş.

ODAKENT, “Akıllı Şehir” teknolojisinin “Altyapı ve Çevre Yönetimi” alanında giderek artan kaliteli planlama ve nitelikli işletmecilik ihtiyacını karşılamak üzere hizmet veren bir Ar-Ge firmasıyız. Türkiye’nin kendi tecrübesini içeren Akıllı Harita teknolojisi tabanlı “Kurumsal” çözüm ve ürünleri geliştirmekte, uzman personel yetiştirmekteyiz.

2010 yılında İTÜ Arı Teknokent’te kurulmuş olup, halen aynı yerimizde hizmet vermekteyiz.

Su ve Kanalizasyon İdareleri ile Doğalgaz, Elektrik, Telekom şirketlerinin ihtiyaç duydukları, mevcut altyapının coğrafi envanterinin çıkarılması ve yönetimi ile ilgili harita destekli coğrafi bilgi, izleme, analiz ve raporlama sistemi uygulamalarını geliştirmekteyiz.

Ürünlerimizi ODAGIS+, ODAPLAN+, ODAERP+ tescilli markaları adı altında geliştirmeye devam etmekteyiz.

Firmamız altyapı/çevre planlama, yönetimi ve yazılım geliştirme konusunda, uzun yıllar özel sektör, kamu ve akademik tecrübesi bulunan personeli ile çalışmalarını sürdürmektedir.

ODAKENT çözümleri ve ürünleri ile halihazırda yurtiçi ve yurtdışında birçok altyapı kuruluşunda kesintisiz ve başarılı bir şekilde milyonlarca insana hizmet vermeye devam etmekteyiz.  

Yönetici Ekibimiz

Prof.Dr. Ali Fuat Aydın

Yönetim Kurulu Başkanı

Aynı zamanda İTÜ Öğretim Üyeliği görevini ifa etmektedir. Kentsel Altyapı ve Çevre Planlaması konuları uzmanlık alanına girmektedir.  

Dr. Deniz Aydın

Genel Müdür

CBS ve Altyapı Planlama/Projelendirme alanında kamu, özel sektörde ulusal ve uluslararası projelerde koordinatörlük görevinde bulunmuştur.

Olcay Ebcin

Teknoloji ve Yazılım Geliştirme Müdürü

Kamuda CBS Şube Müdürlüğü, özel sektörde ulusal ve uluslararası CBS projelerinde baş yazılımcı olarak görev almıştır.

Orhan C. Göktaş

Planlama ve Proje Müdürü

Kamuda Kanal Proje Şube Müdürlüğü, özel sektörde ulusal ve uluslararası altyapı projelerinde proje koordinatörü olarak görev yapmıştır.