ODAGIS+ , ODAKENT tarafından geliştirilen, planlama, imalat, işletme ve acil durum yönetimi faaliyetleri için yüksek performanslı, bütünleşik, coğrafi bilgi sistemi tabanlı gelişmiş bir şehir, altyapı ve çevre yönetimi çözümüdür.

ODAGIS+ aynı zamanda çözüm paketinin genel adı olup, bünyesinde 4 farklı yazılım barındırmaktadır:


ODAGIS+ 

Masaüstü

Yüksek Performanslı Masaüstü CBS

ODAGIS+ Web/Mobil

Masaüstü Yazılımı ile Bütünleşik Web/Mobil

ODAGIS+ Admin Panel

Kodlama gerektirmeyen Yönetim arayüzü

ODAGIS+ AsBuilt

İşsonu Projeleri Hazırlama Yazılımı


ODAGIS+Masaüstü, bir uygulama yazılımıdır. Yaygın olarak kullanılan tüm  işletim sistemleri ve CAD/CBS yazılımları ile çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Mevcut durumda açık kaynak kodlu spatial bir veritabanını (PostgreSQL/Postgis) kullanacak şekilde ve açık kaynak kodlu masaüstü CBS yazılımı (QGIS) üzerinde bir uygulama (plug-in) olarak geliştirilmiştir. Ayrıca benzer arayüz ticari bir CAD yazılımı olan MicroStation üzerinde de çalışacak şekilde geliştirilmiştir.

ODAGISWeb/Mobil web tabanlı uygulamalar olup,  Spatial veritabanı üzerinden yayın yapabilmektedir. Odakent ODAGIS+ yazılımı, masaüstü ve web, mobil uygulamalarının bütünleşik çalıştığı, CAD, CBS, harita, altyapı/üstyapı tesisleri ve müşteri bilgilerini entegre eden güçlü ve modüler bir çözüm sunmaktadır. 

Kentsel Altyapı ve Çevre Yönetimi için "Akıllı" Şehir Bileşenlerini görsel bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız. 

Akıllı Şehir / Altyapı Bileşenleri


Derecelendirme
0 0

Burada şimdilik hiç yorum yok.