Yazılım Kurulum İşlemleri

ODAGIS+ yazılım paketine ait bir modüldür. Arazide altyapı imalatı yapıldıktan sonra işsonu projelerinin (asbuilt) hazırlanması için özel bir coğrafi veritabanı (GeoPackage)  dosyasına bilgilerin girilebildiği kural tabanlı hazır bir CBS yazılımıdır.

 Lütfen uygulayın

1- Kurulum işlemi için öncelikle http://qgis.org sitesinden ücretsiz indirebileceğiniz veya size kurulum klasörü içerisinde hazır verilen QGIS 3.x programının kurulumu yapılır. 

2- Sonrasında kurulum klasörü içerisindeki "ODAAsBuiltSetup.exe" dosyası üzerinde sağ klik "Yönetici olarak çalıştır" seçilerek kurulum ekranı açılır.

3- Bilgisayarda kurulu olan QGIS 3.x versiyonlarınının tamamına AsBuilt programı kurmak için  "KUR" butonuna basılır ve kurulum tamamlanır.

 

4- ODAGISAsBuilt yazılımının  kaldırılması aynı şekilde ilgili QGIS 3.x programı versiyonları işaretlendikten sonra "Kaldır-Çöp Kutusu" butonuna basılarak yapılır.


Program bir kez kurulduktan sonra yeni güncellemeler internet üzerinden otomatik olarak indirilebilmektedir.

Kurulumun yapılabilmesi için ön şart olarak QGIS 3.x programının bilgisayara kurulmuş olması gerekmektedir. Eğer QGIS 3.x programı kurulu değilse, önce bu kurulum işlemi tamamlanmalı, ardından ODAGIS+AsBuilt kurulumu yapılmalıdır.Derecelendirme
0 0

Burada şimdilik hiç yorum yok.