ODAGIS+Web/Mobil

Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services.
Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

0

Kullanıcıların kendine özel Web Haritaları oluşturması

Avatar
Oda Admin

Kullanıcıların kurumsal CBS Haritalarından farklı olarak kendilerine özel analiz veya sorgu katmanlarını içeren Web Haritaları oluşturması mümkün müdür?

Avatar
Vazgeç
1 Cevap
0
Avatar
Oda Admin
En İyi Cevap

Kullanıcı daha önce kaydettiği sorgu ve analizler sonucu oluşturduğu katmanları bir grup halinde harita ismi verip saklayabilmekte ve özel harita olarak kullanabilmektedir.

Bunun için lütfen aşağıdaki işlem adımlarını uygulayın:

1- Harita seçme kutusunun sağındaki " + " butonuna  basarak "Harita Ekle" formunu açın.


2- Harita Ekle formunda daha önce kaydettiğiniz analiz ve sorgu katmanlarını işaretleyin. 3- Kaydedilmiş her bir katman üzerinde sağ klik yaparak görüntüleme(zoom) aralıklarını belirleyip kaydedin. Sonra haritaya isim verip veya otomatik verilmiş ismi aynen kullanıp sağ alt köşedeki "Ekle" butonuna basın ve oluşturduğunuz haritayı ekranda görüntüleyin.


3- Alternatif olarak "Kayıtlı Haritalar" seçme kutusundan kaydettiğiniz haritayı seçip "Ekle" butonuna basarak "CBS Harita "listesine ekleyin.

4- Oluşturduğunuz özel haritayı ağaç listede görüntüleyin.

5- Bir katman üzerinde sağ klik yapıp "Yaklaş" komutunu tıklayın ve o katmanı harita kanavası üzerinde görüntüleyin.


6- Özel haritalardan herhangi birini seçip üzerinde sağ klik yaptıktan sonra "Kaldır" komutuna tıklayın ve listeden kaldırın.